Tłumaczenia naukowe i medyczne
oraz redakcja tekstów

|   EN   |   FR   |

Dużo danych, mało czasu na pisanie? Nie czujesz się pewnie porozumiewając się po angielsku? Boisz się, że Twój artykuł zostanie odrzucony (znowu)?

Niezależnie od tego, czy jesteś młodym naukowcem przygotowującym swój pierwszy artykuł naukowy, czy doświadczonym specjalistą, który potrzebuje przystępnych materiałów dla swoich pacjentów lub współpracowników, możemy Ci pomóc.

Science to the Point oferuje szereg usług z zakresu komunikacji naukowej i popularno-naukowej, w tym pomoc w przygotowywaniu publikacji naukowych, dla badaczy naukowych, lekarzy i organizacji pacjenckich

Tłumaczenia naukowe i medyczne

z angielskiego, francuskiego i polskiego 
na angielski lub polski

Potrzebujesz wyrazić swoje myśli lub zrozumieć dokument w obcym języku? Pomożemy Ci! Żonglując na co dzień językiem angielskim, polskim i francuskim, i chętnie dodając kolejne języki, umiejętnie tłumaczymy treści z jednego języka na drugi.

I love the way you work on manuscripts, really in-depth. I find it very stimulating. And you’re amazing at rephrasing!

Olivier Pluquet

Scientist, University of Lille (France)

Pomoc w przygotowywaniu publikacji naukowych i więcej: redakcja, korekta, weryfikacja

w języku polskim lub angielskim

Masz blok pisarza? Nie potrafisz skrócić lub wydłużyć swojego manuskryptu zgodnie z wytycznymi czasopisma? Nie z nami! Oferujemy kompleksową pomoc w przygotowywaniu publikacji naukowych w języku angielskim, od prostej korekty do kompleksowej weryfikacji i przeredagowania lub napisania manuskryptu. Możemy również opracować niektóre dane, doradzić jak najlepiej zaprezentować wyniki lub sporządzić dla Ciebie wymagany dokument. Sprawdź tylko, czy Twoja tematyka odpowiada naszym kompetencjom merytorycznym!
Nasze specjalności: onkologia i badania nad rakiem, wirusologia,  biotechnologia, biologia i diagnostyka molekularna, zdrowie publiczne

Podstawowa korekta (copy editing)

Podstawowa korekta językowa tekstu (pisownia, gramatyka, frazeologia). Każde zdanie Twojego dokumentu będzie poprawne, nie gwarantuje to jednak, iż tekst jako całość będzie spójny i przystępny.

Zaawansowana korekta

Korekta językowa, jak również dostosowanie słownictwa, stylu, rejestru i formy. Twój tekst będzie nie tylko napisany poprawnym językiem, ale także idealnie dostosowany do kontekstu i wymagań odbiorców.

Redakcja tekstów naukowych i medycznych (medical and scientific writing)

Kompleksowa pomoc w pisaniu artykułow naukowych. Wybierasz wyniki, które chcesz opublikować, dostarczasz bardzo podstawowy konspekt swojej pracy (notatki, protokoły, zestawienia wyników), a my składamy to wszystko w przejrzysty, dobrze napisany artykuł. Usługa ta jest ograniczona do dyscyplin i tematów, w których jesteśmy kompetentni pod względem merytorycznym i wymaga ścisłej współpracy. Nie bierzemy odpowiedzialności za Twoje wybory dotyczące zawartych w pracy informacji, ale doradzamy, jak najlepiej je zaprezentować i sprawdzamy logikę Twojej naukowej argumentacji. Usługi te mogą być również połączone z tłumaczeniem (np. możesz dostarczyć materiały w języku francuskim i poprosić o artykuł w języku angielskim). Tak, jak dla wszystkich usług, gwarantujemy pełną poufność.

Adaptacja (repozycjonowanie) tekstów

Możemy przekształcić Twój wysoce specjalistyczny dokument naukowy lub medyczny w tekst, który będzie skierowany do innego rodzaju odbiorców i będzie służył innemu celowi ˗ jest to rodzaj przeredagowania lub “przepakowania” Twojej treści. Możemy na przykład przekształcić Twój artykuł naukowy w opis projektu, który będzie zrozumiały dla niespecjalistów i atrakcyjny dla potencjalnych sponsorów, lub przygotować materiały informacyjne dla pacjentów chorych na raka na podstawie danych z literatury naukowej.

Jak pracujemy

How Science to the Point will process your science writing project
~

POUFNOŚĆ

Wszystkie Twoje dokumenty oraz dane naukowe i medyczne są traktowane jako poufne. Niezależnie od tego, czy ostatecznie zdecydujesz się na współpracę z nami, czy nie, nigdy nie udostępnimy ich osobom trzecim. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o swoich prawach wynikających z Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), sprawdź naszą politykę prywatności: Privacy Policy.

}

TERMINY

Robimy co w naszej mocy, żeby pracować szybko, jednak praca wysokiej jakości może zająć trochę czasu. Termin będzie również zależał od Twojej dostępności, aby odpowiedzieć na nasze dodatkowe pytania merytoryczne, jeśli takie się pojawią. Tak czy owak, przedyskutujemy wszelkie ograniczenia czasowe i możliwe terminy zanim podejmiemy się zrealizować zlecenie.

CENY

Cena jest ustalana indywidualnie dla każdego zlecenia. Zależy ona od wybranej usługi, ale także od jakości i objętości materiałów źródłowych (np. tekstu do korekty) oraz od Twoich specyficznych wymagań (np. terminu). Na każde zlecenie obowiązuje minimalna stawka 40 euro.  Bardzo krótkie lub niedogodne terminy mogą wiązać się z dodatkową opłatą.

Poproś o darmową wycenę

Zgoda

13 + 4 =

Informacje, jakie podajesz w tym formularzu są szyfrowane przy użyciu technologii TSL i są traktowane jako poufne. Wykorzystamy je wyłącznie w celu ustanowienia i/lub wykonania naszej umowy (lub umów) z Tobą. Wysyłając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności: Privacy Policy

Wszelkie dokumenty dostarczone przez Ciebie w celu dokonania wyceny zamówienia będą traktowane jako poufne. Jeśli zdecydujesz się nie korzystać z naszych usług po otrzymaniu wyceny, zniszczymy wszystkie kopie Twoich dokumentów na wszystkich naszych serwerach i urządzeniach zapasowych.

Wolałbyś raczej udoskonalić własne umiejętności komunikacyjne?